Skyrius parengtas, remiantis VšĮ „Plieno sparnai“ medžiaga ir kitais šaltiniais.

Ypatingos asmenybės bruožai Stepono Dariaus charakteryje išryškėjo labai anksti. Visa, apie ką jis svajojo, siekė ar darė, buvo paženklinta neišsenkama energija ir žemaitišku kryptingumu su gilia pagarba motinai bei meile Tėvynei. Skaityti.

Stasys Girėnas, šešioliktas vaikas šeimoje, išaugo dūminėje pirkioje. Atvykęs į JAV, nesusižavėjo amerikietiško gyvenimo svajone – jį traukė greito susisiekimo priemonės ir tolimi horizontai. Atlantas Stasį viliojo savo neaprėpiamais plotais, iššūkiais aviacijos aukso amžiui ir sėkmės istorijomis tų, kuriems pavyko juos įveikti. Skaityti.

Dariaus ir Girėno Lituanica – tai to meto Amerikoje populiaraus lėktuvo Bellanca CH-300 Pacemaker patobulinta versija, kurioje visą kroviniui tinkamą vietą užėmė aviacinis kuras – pilotai galėjo patekti į kabiną tik pro langus ir turėjo sėdėti ant tepalo bako benzino bakų apsuptyje. Skaityti.

Startas. Stepono Dariaus pasitikėjimas savimi ir savitvarda, kai ant kortos pastatytos ne tik viltys, bet ir gyvybės, padėjo šaltakraujiškai atplėšti iki kraštutinės ribos perkrautą Lituanica nuo paskutinių kilimo tako metrų. Tai buvo DIDMEISTRIŠKAS PAKILIMAS artimas STEBUKLUI. Skaityti.

Skrydis. Nuo lemtingo bandymo prasiveržti pro audros frontą ir katastrofos lietuvius galėjo išgelbėti radijo stotis, kurios jie, deja, neturėjo. Skaityti.